Trendy zimní boty: otevřete se sněhulím

V našich zeměpisných šířkách se celoročně připravujeme na různé změny, které souvisejí se změnou počasí. Déšť, sníh a další přírodní jevy nám mohou způsobit hluboký pocit diskomfortu. Zejména mráz je jev, kterému je těžké se vyhnout. Vybavte se proto hezkými a praktickými sněhulemi.

Co nesmí zimní obuvi chybět?

Kožíšek proti záludnému Mrazíkovi

Zimní bota by měla být odolná proti profukování a dalším nepříjemnostem. Můžete mít sebeodolnější obuv, jejíž funkčnost je omezena, pokud se otevřenou stranou boty dovnitř dostane sníh. Dámské sněhule proto bývají na horní straně opatřeny jemným kožíškem, po kterém noha snadno klouže dovnitř a který brání tomu, aby do boty napadaly kousky ledu.

Zavazování zadrhávadlem

Aby bota dobře fungovala a neprofukovala, je nutné ji pevně zavázat. Mnoho lidí už tkaničky otravují a suché zipy nemusí úplně stoprocentně držet. Praktické jsou proto zimní boty se zadrhávací pruženkou. Díky ní se stáhne celá bota a přimkne se k noze tak, aby žádnou skulinou nic neprofouklo.

Voděodolné části

Samozřejmostí je voděodolný svršek. Konstrukce by měla mít pevně zatažené švy a pevnou izolaci proti vodě. Některé druhy bot mívají svršek částečně vyroben z Gore-Texu nebo podobného patentovaného materiálu. Jejich schopnost odpuzovat vodu je mnohem vyšší. Takové boty jsou pak velice užitečné v terénu.

Protiskluzová podrážka

Nejnezbytnější částí zimní boty je protiskluzová podrážka. Prvním projevem zimy totiž bývají holomrazy a zmrzlá rosa, která se může proměnit v nepříjemnou ledovku. I v případě, že zima začíná a nikde není ani vločka, vás může překvapit námraza, kvůli které můžete snadno přijít k úrazu. Protiskluzová podrážka tedy není něčím, co byste měli opomíjet. Nezapomínejte také na sílu podrážky. Vyšší podrážka rovná se silnější izolace od studené země.

To nejlepší na hory

Do hor byste měla volit nejen hezké a hřejivé boty, ale také takové, které mají konstrukci vyvinutu pro pohyb v hlubokém sněhu. Vysoký vodní sloupec a pevná podrážka tedy není na škodu.

Pokud se chystáte na hory, ať už lyžovat, nebo procházet, inspirujte se nabídkou značky Kamik. Boty Kamik jsou vyvinuty v kanadském prostředí a řada modelů je navržena na extrémní horské podmínky. Nejsou tedy výjimkou boty, které mají vysoký vodní sloupec a odolnost až do hlubokých mínusových teplot. Například obuv Kamik Momentum2 je chráněna pevnou pěnovou izolací 200B Thinsulate 3M, která chrání vaše nohy před promočením. Obuv je vhodná až do teplot -32 °C.

Boty do městské džungle

Ve městě vás většinou závěje nepřekvapí, ale ani tak byste se neměli vyhýbat vodnímu sloupci. Určitě nesnášíte ten pocit, kdy dorazíte do zaměstnání a zjistíte, že máte úplně promočené ponožky a studené nohy. Takto se můžete úplně zbytečně vystavovat nachlazení.

Nejen do přírody, ale i do města se perfektně hodí obuv Kamik Snovalley. Svršek je tvořen kombinací kůže a nylonu, takže budete vypadat pořád úžasně. Ještě elegantněji působí dámská varianta bot Kamik Alborg, která je rovněž tvořená z kůže a nylonu. Vaše nohy tato bota udrží v teple už v -50 °C. Díky těmto botám budete moci například řádit v parku s dětmi a nehrozí, že byste večer musela řešit rýmičku. Pokud příliš neholdujete sněhulím, je možné zimní boty sehnat i v kotníčkové podobě.

Nezapomeňte na kvalitní doplňky

Samotné boty ale nejsou samozřejmě samospásné. K teplým botám patří hřejivá čepice a šála. Vybírejte doplňky z vlny nebo akrylové směsi. Tyto materiály přinášejí největší pohodlí a méně profukují díky síle utkaného vlákna. Klasikou je péřový kabát nebo také kabát vlněný; vlna je nadčasová a vždy dokáže nejlépe zahřát. K dostání jsou také lehké nepromokavé bundy s merino vložkou. A v neposlední řadě nezapomínejme na rukavice. Ať už zvolíte palčáky, nebo funkční rukavice do extrémních podmínek, myslete na to že se stranou od zápěstí může k prstům a dlaním snadno dostat mráz a chlad. Volte proto rukavice, které okolo zápěstí pevně drží.


Avatar

Redakce

Bavíme, radíme a inspirujeme. Jsme FashionMagazin.cz a na českém internetu fungujeme už od roku 2012!