Každý moc dobře ví, že cesta k dokonalé postavě nikdy není jednoduchá. Můžete si k ní ale domoci hned několika metodami. Jednou z nich, kterou možná ani neznáte, je za pomocí skořice. Zkuste do svého jídelníčku zařadit právě tuto blahodárnou surovinu. Skořice nejenže kouzelně voní, ale také zjednodušuje proces hubnutí.
Čínská nebo cejlonská skořice?
Při výběru v supermarketech dávejte přednost nemleté skořici pocházející z Cejlonu – obsahuje nižší poměr jaterního toxinu kumarinu. Dejte si proto záležet na původu skořice a tu pocházející z Číny nechte raději ležet v regálech supermarketu. Sama o sobě obsahuje vyšší dávku kumarinu a mohla by mít negativní dopad pro jedince trpící problémy s játry.
Účinky skořice
Skořice podporuje správnou funkci mozku, je účinným bojovníkem proti virům a bakteriím. Pomáhá při regeneraci tkání, snižuje glykémii po jídle a podněcuje produkci kolagenu.
Její pravidelné užívání, například čajové lžičky koření smíchané s medem, má pozitivní účinek na rychlost metabolismu. Kůra skořice patří mezi přírodní antibiotikum. Dokáže hlídat hladinu cukru v krvi a snižovat cholesterol. Navíc má potenciál zlepšovat využití glukózy v buňce. Četné výzkumy pozitivní účinky skořice potvrdily, takže se nemusíte bát, že by se jednalo o placebo.
Nicméně pamatujte, že bez pravidelného cvičení nemůžete očekávat zázraky. Skořici berte pouze jako doplněk ke cvičení, který vám pomáhá hubnout rychleji. Pokud užíváte inzulín, tak pozor. Na dávkování se poraďte se svým lékařem.
Dávkování
Optimální denní dávka nesmí překonat 3 gramy denně. Skořici můžete přijímat několika způsoby. Tradičně ji můžete zakomponovat jako ingredienci do svých pokrmů. Ochutit s ní lze jehněčí nebo drůbeží maso. Skvěle chutná i s rýží, horkými hruškami nebo s jablky. Koláče samozřejmě nevyjímaje, zde se chuť skořice umí předvést vůbec nejlépe.
Foto: Unsplash.com.