Řasy dokonale husté a neuvěřitelně dlouhé – to je sen snad každé z nás. Pokud patříte k ženám, kterým příroda do vínku nadělila oči perfektně lemované hustým vějířkem řas, můžete ihned přestat číst. Dnešní článek je totiž určený těm (nešťastnicím), které mají místo řas jen pár osamělých chloupků.
Už jste slyšely o sérech na řasy? V poslední době jejich popularita nezastavitelně roste. Slibují totiž skvělé výsledky a vidinu nádherně hustých řas prakticky bez námahy. Víte ale, jak tahle séra vlastně fungují? A uměly byste je správně aplikovat?
Jak fungují séra na řasy?
Séra na řasy jsou v poslední době stále častěji diskutovaný pojem. Jejich úkolem je ovlivnit cyklus řas tak, aby došlo k prodloužení fáze jejich růstu a následně bylo zabráněno jejich předčasnému vypadávání.
Séra v sobě obsahují speciální aktivní látky, které mají vliv nejen na hustotu řas, ale také na jejich délku. Nabízí se ale otázka, jestli séra na řasy skutečně fungují, nebo je to jen šikovně promyšlený marketingový tah?
Podle čeho je vybírat?
Existuje tolik druhů, že z toho jde člověku až hlava kolem. Není se čemu divit, pokud se ptáte, jak takové sérum na řasy vybrat a podle čeho se řídit. Dají se totiž pořídit séra na řasy za pár kaček, stejně jako můžete za jedno sérum utratit klidně i tisícovku. A to je pořádný rozdíl v ceně, že?
Bohužel ale nejde jen o rozdíl cenový, rozdíly se týkají i účinků. Levná séra dostupná v řádech několika desítek korun zpravidla kýžený efekt nenabízí. Sice lákají na nízkou pořizovací cenu, ale jednoduše nefungují. Opakem jsou séra za tisíc korun a více, která sice stojí majlant, ale podle všeho skutečně fungují a na řasy mají pozitivní vliv.
Pozor na obsažené látky!
Při výběru séra na řasy nehleďte jen na cenu nebo uživatelské recenze. Určitě je důležité sledovat i složení, protože sérum nanášíte blízko očí a z toho důvodu byste měly dobře vědět, co si na oči patláte.
Pozor si dejte na přípravky, které v sobě obsahují syntetický prostaglandin. O tom je známo, že sice skutečně urychluje růst řas, ale odborníci jsou toho názoru, že může mít nežádoucí účinky, a proto od jeho používání varují. Podle nich by mohlo dojít k nežádoucímu podráždění – svědění, pálení atp.
Foto: Pixabay.com, Unsplash.com.