Zima ještě ani zdaleka není u konce, i když se nás mnohdy snaží vodit za nos a tváří se, že je na ústupu. Ačkoli jsou dny, kdy svítí sluníčko a hodnoty na teploměru trochu povyskočí nahoru, ještě to neznamená, že je studenému počasí definitivně konec.
Pokud milujete teplo a nesnášíte, když se vám chlad dostane až na kůži, pak byste si měli pořídit pérovou bundu. Ne, ještě není pozdě na to, abyste si vybrali nějaký bezva kousek. Navíc právě teď můžete luxusní péřovku ukořistit za bezva ceny.
Co zahřeje nejlépe? Jedině péřovka!
Teplomilové s námi jistě budou souhlasit, když řekneme, že nic nedokáže zahřát tak dokonale, jako kvalitní péřová bunda. Ačkoli na nějakou dobu vyšla z módy a stála se do ústraní, protože se jí svého času snažila nahradit dutá vlákna, velmi rychle se přišlo na to, že peří je prostě peří a nic se mu nedokáže vyrovnat.
Podle čeho vybrat kvalitní péřovou bundu?
Při výběru péřové bundy je potřeba sledovat nejen druh náplně, ale také poměr použitého materiálu. Rozhodli jste se, že si uděláte radost dokonale teploučkou péřovkou? V tom případě vám rádi poradíme, na co si dát pozor!
Husí, kachní nebo kajčí peří?
Jaké peří je nejlepší? Doporučit můžeme určitě to husí, které je daleko lepší nežli kachní – nejenže je výborně plnitelné, ale zároveň se dokonale přizpůsobuje svým objemem a má celkově lepší parametry. Ono ne nadarmo se říká, že kachna patří na pekáč a husa do bundy, což berte samozřejmě s nadsázkou.
Špičkou ledovce je pak kajčí peří, neboli peří z kajky mořské, které je sice luxusní, ale také hodně drahé. A navíc vám prozradíme, že se svými vlastnostmi podobá spíše tomu kachnímu, takže husí peří stále jednoznačně vede.
Pozor na poměr prachového peří
Pohlídejte si také plnivost, neboli poměr použitého prachového peří. U bundy proto sledujte označení, které může vypadat třeba takto: 85/15, což bude znamenat, že u daného výrobku bylo použito 85 % prachového peří a 15 % malých pírek.
Foto: Pexels.com, HM.