Přemýšlíte nad účesem, který by evokoval letní pohodu nebo dovolenou strávenou u moře? Zkuste populární ombré – techniku barvení, která působí zcela přirozeně! V čem spočívá kouzlo této barvicí techniky? A jaký je rozdíl mezi balayage a ombré?
Jak se dělá ombré?
Na počátku moderních barvicích technik, jako jsou ombré, sombré nebo balayage, bylo právě prvně jmenované. V podstatě jde o přirozenějšího nástupce melírování.
Zatímco zesvětlené pramínky vlasů většinou napovídají, že jde o zásah kadeřníka, ombré vypadá přirozeněji, protože kopíruje efekt slunce. V zásadě jde o zesvětlené konce vlasů, přičemž barva ke kořínkům pomalu tmavne.
Přesně tak, jak to umí jen sluníčko. Sluneční záření totiž vyšisuje nejslabší část vlasu, což je právě ta, které je nejblíže konečkům.
Vedle technik přírodního zesvětlení vlasů řadíme ombré mezi nejpřirozeněji působící metody prosvětlování vlasů.
Ombré, sombré nebo babylights?
Efekt ombré pracuje s tzv. lavírováním stínů, přechod jedné barvy v druhou je zcela plynulý, od tmavé se postupně zesvětluje. Anebo naopak.
Přirozeně dvoubarevné vlasy se staly obrovským trendem, takže vzniklo víc barvicích technik, které jsou postaveny právě na metodě ombré.
- Sombré – zatímco u ombré se jedná o přechod třeba až o šest odstínů, u sombré jde maximálně o tři.
- Babylights – kombinace ombré a klasického melíru. S babylights dosáhnete nejsvětlejších odstínů, který nejvíce připomínají efekt slunečního vyšisování. Vlasy pak působí, jako byste strávili celé léto u moře.
- Balayage jde na to trochu jinak. Kadeřník vezme silné prameny vlasů a maluje se po nich barvou jakoby do ztracena. Díky této technice vznikají různé intenzity odstínů, které oživí účes.
Ombré doma? Lze to, ale jen na vlastní nebezpečí
Lze si udělat ombré doma, i když se jedná o speciální techniku barvení? Lze, ale samozřejmě je to lepší a jistější u kadeřníka.
Nicméně pokud jste šikovní, zvládnete to i svépomocí z pohodlí doma. Doporučujeme ovšem nepodcenit přípravu. Projděte si návody například na YouTube, kde zkušení kadeřníci vysvětlují postup krok za krokem. Najděte si, co se vám líbí a podle toho si vlasy obarvěte.
Věnujte pozornost základním bodům, bez nichž dokonalé ombré vlasy nikdy nevykouzlíte:
- Lépe to půjde s barvami přímo určené na ombré, dnes je najdete i v běžných drogériích.
- Určitě použijte alobal, jinak se vlasy vysuší a vytvoří se fleky.
- Začněte od konečků, zde také naneste nejvíce barvy. Postupně ke kořínkům nanášejte nejméně barvy, abyste docílili přirozeného přechodu tónů.
- Asi 10 minut před koncem barvení sundejte alobal a vlasy rozčešte hřebenem. Barva se přirozeně rozetře do okolí.
V případě ombré i balayage máte výhodu v tom, že nejde o markantní změnu barvy. V případě špatně provedeného kroku toho příliš nezkazíte a nebudete se jednat o něco, co by nešlo snadno opravit.
Kolik stojí ombré u kadeřníka?
Ceny za barvení technikou ombré začínají na 1500 Kč. Jedná se o časově náročnější techniku barvení a její součástí je často také sestřihání konečků i regenerace vlasů.
Pokud je pro Vás zajímavá technika barveného ombré, kde můžete kombinovat například oblíbenou růžovou barvu s dalšími odstíny, připravte si minimálně 2000 Kč.