Microblading: Inovovaný permanentní make-up obočí umně ubírá roky, ale nepatří k levným procedurám

Close-up of Beautician Doing Permanent Brow Tattoo

Microblading neboli vláskování obočí. Obrovský trend a metoda, která vám ušetří hromadu času s úpravou obočí. Jak jistě všichni víme, dojem, kterým působíme na okolí, je do značné míry dán i obočím, které jak se říká „udává výraz“ naší tváři. Microblading je inovovaná technika permanentního make-upu, která má řadu výhod, ale i své nevýhody. Co je dobré vědět, než se rozhodnete podstoupit microblading?

Obočí správného tvaru dává vyniknout našim očím, které opticky otevře. Podobných výsledků obočí dosáhne i s naší tváří, kterou dokáže působivě vymodelovat. Obličej zúží, nebo mu naopak dodá plnosti.

Správně vytvarované obočí ale také umně ubírá roky a tváři propůjčuje správný šmrnc. Žena s perfektně upraveným obočím a v kombinaci s líčením bývá neodolatelná. Aby ne, vždyť vnímání atraktivity žen jen do značné míry dán vnímáním symetričnosti obličeje, jak naznačují mnohé studie.

Co je vláskování obočí?

Microblading neboli vláskování obočí je metoda permanentního make-upu, při níž je vzhled obočí vykreslován drobnou čepelkou s jemnými hroty. Drobná čepelka drobnými vřezy do obočí utváří jizvičky, které se pak nabarvují permanentní barvou.

Tato metoda se v mnohém podobá permanentnímu make-upu, od něhož se odlišuje použitím ručního pera s čepelkami. Microblading narozdíl od klasického permanentního makeupu není tvořen tetovací jehlou.

Microblading je jemná a k pokožce relativně šetrná technika. Je-li profesionálně aplikovaná, neměla by zanechávat jizvy. Bolest je přítomna vždy a její vnímání je velmi individuální, v každém případě je ale minimalizována podáním povrchového anestetika.

Foto: Shutterstock

Pro koho je microblading nevhodný?

Microbladingu by se měly vyhnout především ženy s mastnou a pórovitou pletí. Odborníci nedoporučují microblading ani těhotným či kojícím ženám.

Doktor Green pro web Parents.com vyjádřil názor, že i přes neexistenci jakékoliv studie, která by odhalila škodlivost microbladingu, je nejbezpečnější v průběhu těhotenství či kojení nepodstupovat podobné kosmetické zákroky, mezi kterými je zahrnuta přímá aplikace chemických látek na lidské tělo.

Některé ženy během těhotenství trpí tzv. melasmou neboli hyperpigmentací, která se projevuje ztmavením pokožky v okolí úst, čelisti nebo čela. V případě aplikace permanentního make-upu za tohoto stavu, který jinak ženu nijak neomezuje, by bylo obtížné správně trefit barevný tón.

Kolik stojí microblading?

Aplikace microbladingu patří cenově k nákladnějším procedurám. V profesionálních kosmetických salonech počítejte s částkou mezi 4 500 do 6 500 Kč za první sezení. Poplatek za opravu, kterou je ve většině případech vhodné provést po čtyřech až šesti týdnech, pak dosahuje výše mezi 1 000 a 2 500 Kč.

Co je pudrové obočí?

Pudrové obočí je metoda podobná microbladingu. Pudrové obočí spočívá ve vpravování pigmentu do obočí ve formě drobných teček, čímž vzniká efekt hustějšího a výraznějšího obočí.

Moderní kosmetické salony nabízejí možnost výběru mezi aplikací přístrojovou (aplikace pigmentu strojkem – pudrové obočí) a ruční (použitím ručního pera s čepelkami – microblading).

Existuje také možnost kombinace microbladingu a pudrového obočí, které se nazývá microblading s 3D pudrovým stínováním. Základ obočí je tvořen pigmentováním teček v různých odstínech a je doplněn o vykreslování jednotlivých chloupků microbladingovou technikou.

Foto: Shutterstock

Jak dlouho vydrží microblading obočí?

Web Parents.com uvádí trvanlivost microbladingu zhruba 1 až 3 roky. Dle kosmetičky Martiny Zvirinské z Estetického centra Marttinéz lze očekávat dobu působení 2 roky, zatímco Glamour Cosmetics uvádí výdrž až 3 roky.

Jak se microbladingu zbavit?

Rozhodly jste se microbladingu zbavit? Ať již kvůli špatnému výsledku, či jen z důvodu, že vás omrzel? I to je možné. Budete se však moci obrátit na služby laserových klinik, které se zabývají odstraňováním tetování.

I přes to, že microblading není narozdíl od klasického permanentního make-upu forma tetování, i při odstranění microbladingu se jako nejúčinnější ukazuje laser.

Odstraňování microbladingu laserem ovšem není nic příjemného, jak zdokumentovala blogerka Abby Smith.

Jak se microblading hojí?

Hojení obočí po aplikaci microbladingu je opět individuální pro každou z nás. Mnoho žen si stěžuje na nepříjemné svědění, to je ale bohužel realita, se kterou se budete muset vyrovnat. Proti svědění je ovšem možné zakoupit krém, který také podporuje hojení. Jeho časté užívání je ovšem spojeno s rizikem změny barvy, takže s užíváním mastičky buďte opatrné!

Po aplikaci microbladingu počítejte se vznikem drobných stroupků, které se zhruba po týdnu začnou samovolně ztrácet. Během hojení se doporučuje vyhýbat se kontaktu s vodou.

Microblading před a po

Zajímá vás, jak vypadá obočí před po aplikaci microbladingu? Podívejte se na následující porovnání:

Obraťte se na profesionály

A jak obočí správně upravit? V první řadě. Chcete-li dosáhnout perfektního výsledku, obraťte se na profesionály a zapomeňte na jeho bolestné vytrhávání v koupelně.

Profesionálové vám nad očima vykouzlí obočí perfektního vzhledu, délky i výšky. Především se však vyhnete mnohdy i nevratným změnám.

Špatné zásahy do obočí ho mohou nenávratně poškodit. Na některých místech už nemusí nikdy narůst. Nikdo proto obočí neupravujte z jeho horní části. Výjimkou je snad jen pár chloupků kazících jeho správný tvar. A nikdy a za žádných okolností obočí neholte.

Zajímá-li vás neinvazivní metoda s podobným výsledkem, jaký nabízí microblading? Zkuste laminaci obočí.


Zdroj: https://en.wikipedia.org/wiki/Microblading.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.