Přemýšlíte, jak si zpříjemnit zimu? Máme pro vás skvělý tip – oživte svou barvu vlasů pomocí nesmrtelného vlasového trendu, který už po několik sezón láme žebříčky popularity. Řeč je samozřejmě o Balayage. Nejedná se o razantní „zákrok“, takže netřeba obav z velkých změn. Balayage spočívá v přirozeném prozáření účesu, které působí svěže. A to je přesně to, co do pochmurné zimy potřebujete. Tento trend si navíc oblíbila i celá řada celebrit!
Blond balayage má francouzský původ a celosvětový úspěch
Balayage (čtěte: „bajaláž“) pochází z Francie. Doslovný překlad znamená zametat nebo česat. Kombinace obou slov o této metodě barvení vlasů mnohé vypovídá. Barvení balayage totiž spočívá v barvení jemných pramínků vlasů, jako byste vlasy ometaly od prachu. Díky tomu docílíte velmi přirozeného zesvětlení jednotlivých pramínků a oživení vašeho účesu.
Balayage je podobný způsob barvení jako rovněž oblíbený trend zvaný ombré. Na rozdíl od ombré se ale nebarví jen konce vlasů, nýbrž celé prameny až do délky několika centimetrů nad kořínky vlasů. Přechod mezi tmavým odstínem u kořínků a světlejšími konečky pak v konečném efektu není tak ostrý a díky tomu vytvoříte přirozený a svěží dojem.
[xyz-ips snippet=“77896-ig“]
Balayage svépomocí? Ano, ale chce to velkou zručnost
Lze techniku balayage zvládnout i doma? Odpověď zní ano, ale má to svá úskalí. Kadeřníci při aplikaci balayage dodržují přesné postupy, bez kterých by výsledný efekt nebyl takový.
Ve zkratce je nutné nejprve obarvit konce vlasů do růžových podtónů, poté následuje kouřová blond a až v dalším kroku dochází k postupnému zesvětlování, dokud nedojde k efektu lesklých a přirozených vlasů s jedinečným odstínem, který dokáže vykouzlit jen balayage.
Stále si chcete troufnout na balayage z pohodlí domova?
Jak udělat balayage doma?
Rozhodně není potřeba si domů pořizovat celé kadeřnictví. Postačí pár základních věcí, které dopomohou k tomu, aby byl výsledek co nejlepší. V základní výbavě pro perfektní balayage nesmí chybět:
- kadeřnický štětec
- speciální hřebínek, který zajistí jemné přechody
- ochranné rukavice,
- odbarvovací formuli
- případně také tónovací krém
- pečující kondicionér
V drogeriích jsou k dostání barvy určené k domácímu balayage. Balení většinou obsahuje vše, co potřebujete. Důležité je pečlivě číst a následovat pokyny v návodu. Důrazně se doporučuje nakonec použít pečující kondicionér nebo balzám, zkrátka něco, co vlasy zjemní a dodá jim hydrataci.
- Rozdělte vlasy do několika vrstev
- Postupně na větší prameny nanášejte štětcem odbarvovací formuli a prameny oddělte. Hřebínkem si můžete dopomoci k jemnějším přechodům. Nechte působit dostatečně dlouhou dobu.
- Vlasy pečlivě opláchněte a naneste kondicionér a jakýkoliv pečující přípravek.
- Nakonec vlasy jemně vysušte ručníkem a nechtě přirozeně doschnout nebo vysušte fénem a nastylingujte dle vlastního uvážení.
Jak často je potřeba navštěvovat kadeřníka?
Poté, co u kadeřníka aplikujete melír formou balayage, můžete si od dalších návštěv trochu odpočinout. Vaše vlasy totiž získají přirozený vzhled a vy tak tedy svého kadeřníka nemusíte vidět minimálně dva až tři měsíce, ne-li déle. Konečně tak můžete přestat počítat týdny od poslední návštěvy kadeřnictví a neustále kontrolovat odrosty.
Kolik stojí barvení metodou balayage?
Cena barvení metodou balayage patří k poměrně nákladným procedurám. Počítejte s cenami od 1 200 Kč až 1 500 Kč. Nejsou však výjimkou ani ceny nad 2 000 Kč.
Závěrem
Balayage si v maximální možné míře zakládá na přirozenosti. Účes díky jemnému zesvětlení působí nadýchaně, zdravě a pramínky v odlišném tónu přispívají k optickému zvětšení objemu. Ve vlasech nenajdete ostré barevné přechody, jen nenápadné odlesky. Balayage se skvěle hodí i pro řídké vlasy. Co na tento trend říkáte? A troufnete si na barvení metodou balayage svépomocí?
[sc name=“schema-balayage“][/sc]