Obrovská spousta českých mužů vyloženě neřeší, jakým způsobem se obléká. Téměř každý pak dělá celou řadu hloupých chyb. Uff, kde začít? Připravili jsme si pro vás 11 do očí bijících chyb v pánském oblékání. Zkusme se jich vyvarovat. Možná že ten svět bude zase o trošíčku hezčím místem.
1. Napěchovaná peněženka
Když jdete večer do společnosti, peněženku si přirozeně s sebou vzít musíte. Musíte si ovšem brát i všechny doklady, vizitky, platební karty, kartičky zdravotních pojišťoven apod., aby vaše peněženka ztrojnásobila svůj objem a pak vám vadila v jakékoliv kapse? Navíc – vypadá to fakt blbě.
Zkuste si jednou vzít opravdu jen to, co potřebujete – občanský průkaz, pár stokorun, případně platební kartu a nic víc.
2. Vázání tkaniček
I vázání tkaniček má svá jednoduchá pravidla. Pokud se jimi neřídíte, vaše boty se pravděpodobně jednak snadno rozvazují (a také samovolně) a navíc vypadají tak trochu neúhledně.
U sportovní obuvi to problém není, pokud se ovšem jedná o společenskou obuv, je dobré věnovat pozornost i správnému vázání tkaniček.
Jak na to? Pokud chcete, aby tkaničky u vaší obuvi vypadaly hezky úhledně jako zde:
Stačí postupovat dle tohoto jednoduchého postupu z youtube a obuv šněrovat estetičtějším způsobem.
3. Odhoďte žabky a krokodýly Crocs
Tahle obuv patří pouze na pláž, na bazén nebo na zahradu. Kdekoliv jinde to vypadá hloupě a navíc to i poněkud divně zní při každém došlapu.
4. Přehnané ladění barev
Být dobře barevně sladěn musí jít ruku v ruce s přirozeně naturálním dojmem, kterého určitě nedocílíte barevně vyladěnými tkaničkami u bot. Dejte si pozor na přehnané barevné ladění, můžete snadno působit příliš překombinovaně a to určitě nechcete.
5. Kapsáče
Kapsáče patří do armády, do přírody, vhodné jsou pro manuální práce, ale do zaměstnání případně do školy nebo do města se tomuto českému fenoménu raději vyhněte.
6. Příliš dlouhé rukávy
Příliš dlouhé rukávy u vaší košile, svetru nebo mikiny nepůsobí zrovna estetickým dojmem. U mužů to vypadá, jakoby nosili oblečení po tátovi. Pokud máte nekonfekční postavu a všude jinde vám košile či svetr sedí dobře, nechte si rukávy zkrátit. Délka rukávů by měla nanejvýše těsně sahat k vaší dlani.
7. Sušička a její přehnané používání
Sušička je super pro vaše spodní prádlo, ručníky, starší oblečení na doma a další. Co do sušičky ale určitě nedávat? Jsou to pro někoho možná překvapivě džíny, košile nebo svetry. Řiďte se tím, co napovídá cedulka.
8. Přemíra doplňků
Když je předoplňkováno, je to blbě. Pokud jste muž a máte na ruce 159 náramků, korálků, kožených pásků a podobných serepetiček a vedle toho prsty plné prstenů, snadno si vás spletou s pouťovým kolotočářem (bez urážky).
9. Formální vs. neformální košile
Formální košile se hodí k oblekům. Neformální košile se k oblekům nehodí a ani nenosí. Je to opět častý nešvar českých mužů. Zejména těch, kteří nenosí obleky často.
10. Zvednutý límeček
„Trend“ zvednutých límečků u polo triček údajně vznikl z praktického důvodu. Hráči golfu si zvednutým límečkem chránili krk před spálením od sluníčka. Zde bychom zvednutý límeček mohli tolerovat, za jiných okolností ovšem nikoliv, je to totiž za hranicí špatného vkusu a stylu.
11. Skinny jeans
Největší problém u skinny jeans je to, že nevypadají dobře na každé postavě. V podstatě nevypadají dobře skoro na žádné postavě, jenom u opravdu štíhlých mužů (resp. spíše kluků). Proto bychom tento trend měli přenechat maximálně dospívajícím chlapcům a pro „už“ dospělé muže bychom doporučili volit klasičtější a rozhodně pohodlnější střih.
A jaké chyby pozorujete vy?
Zdroj info: autorský článek.