Gelové nehty – ano nebo ne?

person holding silver iphone 6

Dokonalá manikúra a pedikúra k ženám bezesporu patří. Laky na nehty ale nevydrží ani z poloviny tak dlouho, jak slibují na etiketě. Proto není divu, že se stále více žen rozhodlo důvěřovat odborníkům a nechat si udělat gelové nehty, které hravě vydrží celý měsíc.

Proč je tento trend tak oblíbený a je vůbec zdravý pro naše nehty? Všemu přijdeme na kloub v dnešním článku.

Moderní doba

Umělé nalepovací nehty, které se prodávaly v drogériích, jsou již pasé. Moderní doba si žádá moderní způsoby. Na scénu proto přišly gelové nehty.

Obliba tohoto trendu stále roste. Nehty jsou totiž zpevněné, dokonale upravené a o lak je skvěle postaráno. Lak na nehtech díky gelu vydrží mnohem déle a my se nemusíme bát např. umýt nádobí, aniž by se nám lak z nehtů odloupl. Další z mnoha vymožeností jak si usnadnit život. A proč ne, že?

Akrylové versus gelové nehty

Pokud jste se i vy rozhodla pro gelové nehty, vyberte si nehtové studio podle doporučení ostatních. Pokud možno – vyhněte se vietnamským nehtovým studiím, jelikož ty často tvrdí, že vám udělají gelové nehty a na místo toho používají akrylové nehty.

Jaký je vlastně rozdíl mezi gelovými a akrylovými nehty a jak je rozeznáte?

Akrylové nehty – nazývají se také porcelánové, nebo pryskyřicové nehty. Akrylové nehty jsou pevnější, než gelové. Mají větší výdrž, jsou proto vhodné pro ženy, které v zaměstnání pracují manuálně. Oprava a odstranění je jednodušší než u gelových.

Má to ale také své nevýhody – naše nehty pod nimi nedýchají, ničí se a v horších případech se dokonce objevuje plíseň.

Gelové nehty  – gelové nehty mají přirozený vzhled. Aplikace gelu je navíc bez zápachu, podle čehož si můžete ověřit, zda vám v nehtovém studiu opravdu dělají pravé gelové nehty. Nehty pod gelem navíc mohou více dýchat, díky čemuž se tolik neničí.

Nevýhodou gelových nehtů je skutečnost, že se někdy mohou lámat a oprava zlomeného nehtu není jednoduchá.

Foto: Pinterest

Cena za krásu

Za vše se musí platit, za krásu bohužel také. Cenové rozhraní ať už gelových nebo akrylových nehtů není tak vysoké, jak by se mohlo zdát. Nové nehty (první aplikace) stojí kolem 350 – 600 Kč. Poté chodíte jen každé 3 – 4 týdny na doplnění, za které zaplatíte kolem 250 – 450 Kč.

Gelové nehty doma?

Je však nutní vždy navštěvovat specializované nehtové studio a utrácet nemalé finanční částky za gelové nehty? Nemusí tomu tak být. V dnešní době je možné zakoupit si kompletní sady pro přípravu gelových nehtů jednoduše doma.

Specializované kompletní sady obsahují zpravidla tento seznam nezbytně nutných součástí pro přípravu dokonalých gelových nehtů, jako z nehtového studia: 

UV lampa, UV gel čirý, aplikační štěteček, umělé nehty k přilepení na přírodní nehet (tzv. „tipy“), nehtové lepidlo, kleště na nehty, brusný blok, kopýtko, olej na zjemnění kůžičky, pilník, nail primer, roztok acetonu a leštidlo, což není nic víc, než co používají profesionální nehtová studia.

Prvotní investice do profesionální sady na gelové nehty není sine nejmenší – po čase se vám však investice vrátí, protože pravidelné návštěvy nehtových studií stojí daleko více peněz než jednorázová investice do profesionální nehtové sady.

Výhodou kompletních sad je i podrobný návod, který tyto sady obsahují. Nicméně i bez kompletního návodu můžeme vždy zabrouzdat na youtube a zhlédnout stovky video návodů na domácí gelové nehty.


Avatar

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.