Trápí vás nafouknuté břicho? Poradíme, jak na něj

Pravidelné návštěvy fitka a tvrdá dřina vám sice ploché bříško zaručí, ale přece jenom se může stát, že vám bříško nepříjemně nakyne. Některé potraviny nám zkrátka nedělají dobře, proto bychom je měly omezit. Ukažme si, které to jsou.

Bobtnající lepek

Trápí vás křeče v břiše? Tento stav bývá způsoben lepkem, který v žaludku funguje jako těsto, jenž se chystá nakynout. Lepek nemusíte nadobro vysadit, jen se ho na nějakou dobu zdržte a detoxikujte své tělo.

Nejúčinější je zeleninový detox kombinovaný s polévkami. Stačí jej držet pouze jeden den a břicho se vám opět vrátí do normálu.

Pokud hledáte náhražku za lepek, který se mimo jiné vyskytuje i v pečivu, doporučují se kukuřičné placky namísto bezlepkového pečiva. V bezlepkových potravinách bývá lepek nahrazován cukrem.


Laktóza

Laktóza má tendenci k sobě poutat vodu, čímž nám způsobuje nadýmání. Dnes v konzumní době je lepší si za potraviny připlatit a koupit si jogurty či mléko od farmáře.

Sycená voda

Sodovky často způsobují nadměrnou produkci plynu v trávicím ústrojí což má za následek mimo nadýmání i plynatost. Dle odborníku jsou bublinkaté vody špatné pro játra. Nejlepší cestou je tedy obměna spojená s častějším pitím nesycené vody.

Jaké potraviny vás zbaví bříška?

Fenykl – byl pro své zeštihlujicí účinky znám již starým Římanům. Používá se proti nadýmání, podporuje obranyschopnost organismu a je silným antioxidantem. Navíc pomáhá rozkládat tuky. Jíst ho můžete zapečený jako předkrm k masu.

Mátový čaj – je silným antioxidantem s detoxikačními účinky. Podporuje trávení a zabraňuje plynatosti. Pokud máte k dispozici, dejte přednost čerstvé mátě spolu s medem a citrónem.

Foto: Unsplash.com.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.