Návyky, které brzdí vaše hubnutí

Plavková sezóna je tady. Většina z nás se snaží shazovat přebytečný tuk kudy chodí. Proces hubnutí však bývá strastiplnou a náročnou cestou s nejistým výsledkem. Často nastává nepříjemná situace a to když se hubnutí prostě zastaví a posledních pár kil navíc nemůžete shodit.

Tento stav samozřejmě nutně neznamená, že byste již dále zhubnout nemohli, to vůbec ne. Možná za to mohou některé špatné návyky, které brání dalšímu úbytku. Pojďte se podívat na 6 nejčastějších důvodů, které lidem „brzdí“ hubnutí.

1. Cvičíte pouze kardio

Čas strávený kardio cvičením se počítá, ale je potřeba nespadnout do stereotypu. Pokud totiž váš cvičební plán nezahrnuje i silový trénink, můžete mít po čase problém vidět výsledky.

Jsou to právě svaly, které se starají o běh metabolismu. Při hubnutí ztrácíte nejen tuk, ale i svalovou hmotu. Proto je potřeba ji vypracovat cvičením.


2. Příliš tekutin

Pitný režim je základ, ale nesmí nahrazovat jídlo. Tzv. smoothie nápoje jsou velkým trendem, který má tendenci nahrazovat i celá jídla. Zasytí, jsou zdravá, ale špatně se kontroluje jejich kalorická hodnota.

Ono takové ovoce je sice vitamínová bomba, ale často i plná cukru. Není tedy problém takto za den vypít neuvěřitelné množství kalorií. Takže když už tekutiny, tak s mírou, především pokud nejde o neslazené nápoje.

3. Nejíte žádné tuky

Tuků se chcete zbavovat a tučná jídla máte logicky spojená s přibíráním. Jenže nejsou tuky jako tuky. Existuje celá řada „zdravých“ tuků, který by rozhodně neměly v jídelníčku chybět ani když hubnete.

Patří sem třeba ty z oříšků, olivový olej, avokádo. Zdravé a dietní věci. Pestrá a vyvážená strava obsahuje přiměřené množství tuků. Těch zdravých se rozhodně nemá smysl vyvarovat.

4. Málo se snažíte, když cvičíte

Vysoce intenzivní intervalový trénink (známý pod angl. zkratkou HIIT) je takový, kdy cvičíte po kratší dobu mnohem intenzivněji. Místo delšího běhu si dáte sérii sprintů s krátkými přestávkami.

Podle odborníků se ukazuje, že lidé, kteří cvičí právě tímto stylem spalují po tréninku více kalorií. Jestli se tedy i přes snahu číslo na váze nehýbe, možná je na čase změnit styl cvičení. Optimální poměr cvičení a odpočinku je 2:1, např. 1 minuta běhu následovaná 30 sekundami odpočinku.

5. Přestali jste počítat kalorie

Metoda počítání kalorií má již největší slávu za sebou. Lidé zjistili, že ne každá potravina má stejný vliv na organismus. Jenže kontrola příjmu energie při hubnutí je klíčová.

Lidé mají tendenci podceňovat kalorickou hodnotu jídel, takže se snadno přejí. Jejich energetická výdej pak nestačí takovou hodnotu vyrovnat.

I dnes je vhodné alespoň trochu sledovat množství kalorií, které jídlo má.

6. Místo cvičení si fotíte vyprsená selfiečka na instagram

Osobní prezentace je důležitá, ale odsud posud.

View this post on Instagram

Hit the gym hard !!!#selfiebeforeworkout #

A post shared by Rubie (@rubie_riter) on

Foto: Unsplash.com.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.