Čína již nebude vyžadovat testování kosmetiky na zvířatech

Testování kosmetiky na zvířatech je problém, který je bohužel stále aktuální. Naštěstí jsou v současné době podnikány kroky, které mohou vést k tomu, že toto kruté zacházení  bude v budoucnu zcela zakázáno. 

assorted-brand makeup lot on desk
Foto: Unsplash

Pro některé lidi život zvířete vůbec nic neznamená. Neuvědomují si fakt, že jsou to živí tvorové stejně jako my, kteří také cítí bolest.

Denně je na nich prováděno testování nejrůznějších léčebných a kosmetických produktů, u kterých se především testuje jejich oční a kožní dráždivost. U zvířat mnohdy vyvolávají silné reakce, které bývají fatální.

V Číně však bez tohoto otestování daný produkt nemůže být uveden do prodeje, jelikož nejsou známy jeho účinky a mohl by tak být pro člověka nebezpečný.

Čína je jedinou zemí, která testování na zvířatech přímo vyžaduje zákonem, pokud zde kosmetické firmy chtějí prodávat své výrobky. Nyní však padlo rozhodnutí tuto povinnost zrušit.

Takový zásadní krok samozřejmě musí být právně ošetřen, a tak bude představena nová legislativa, která vstoupí v platnost v roce 2020. Mimo to bylo čínskou vládou schváleno 9 různých metod testování kosmetiky, které se zcela obejdou bez zvířat. To jen dokazuje, že není až tak složité najít i jiné způsoby.

red lipstick on white table
Foto: Unsplash

Pokud vás zajímá, zda je vaše oblíbená kosmetika testována na zvířatech, můžete si to jednoduše zjistit. Organizace PETA, která bojuje za práva zvířat, má na svých webových stránkách zveřejněn přehled kosmetických značek, které své výrobky testují na zvířatech.

Je mezi nimi například Estée Lauder, Benefit, Maybelline, Clinique, AVON nebo NARS.

Zdroj: Vogue, PETA


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.