Většina žen neustále usiluje o sexy postavu, na kterou by mohly právem být pyšné. Ale z nějakého nevysvětlitelného důvodu se stále nedaří a nedaří k této vysněné postavě propracovat. V čem nejčastěji bývají problémy? Pojďme zbořit myty o hubnutí a cvičení.
Základní chyby, o kterých jsou ženy přesvědčené, že chybami nejsou
Znáte to, ať už to jsou sociální sítě nebo módní časopisy, všude na nás vykukují dokonalá těla světoznámých modelek. Téměř každá žena chce mít tělo jako ony. Pokud se vám nedaří dosáhnout uspokojivých výsledků, není to vašimi geny. Chyba bude nejspíše ve vašem smýšlení.
Existuje řada mýtů, kterým ženy věří a tím pádem se jimi i řídí. Ve zkratce řečeno, jedná se o takzvané rodové cvičení. Přesvědčení, že určité cviky jsou jen pro muže a pro nás, jemné květinky, jsou tabu. Opak je pravdou. Cvičení s činkami není pouze pro chlapy. A opravdu se nemusíme omezovat jen na růžové jednoručky.
Málo nebo více bílkovin?
„Bílkoviny by měli jíst zejména muži, protože usilují o pořádné svalstvo“. Dámy, nemyslete si, že když budete přijímat více bílkovin, narostou vám svaly jako mužům. Bílkoviny jsou obecně pro člověka důležité. Tělo je složeno ze svalů, které podporují pohyb a jejich nedostatek způsobuje, že celkový trénink se stává neefektivním.
Mimo maso se můžete uchýlit i k jiným formám bílkovin, skvělým zdrojem jsou např. avokádo, ořechy či špalda. Nicméně minimální doporučená denní dávka bílkovin je 25 g, kterou efektivněji získáte z potravin jako jsou vejce, vločky, řecké jogurty, tvaroh nebo ryby.
Nebojte se silového cvičení
Milé dámy, nejsme geneticky uzpůsobené k tomu, abychom svalově narostly jako muži. Pokud si ve fitku nebo na sociálních sítích všímáte dívek, které mají velké vypracované svaly, buďte si jisté, že si napomáhají trochu jinými metodami, než činkami a bílkovinami.
Pokud si pustíte treninkové video topmodelek, nebo se podíváte na jejich instastories, zjistíte, že dřepují se závažím. Vhodným příkladem je andílek Taylor Hill nebo Romee Strijd. A přesto mají skvělá hubená těla, něco na tom bude.
Cvičím, a ve finále vážím více, no paráda
O váze to opravdu není, ovšem pokud nevážíte 100 kg a vaší cílovkou je při 170 cm 55 kg. Ať už chcete být modelka, nebo se svým tělem chcete být prostě a jednoduše spokojená, řešte centimetry. Tam by měl být úbytek. Váha vám ráno a večer bude ukazovat jiné číslo. Závisí na mnoha faktorech.
Ve fitku cvičím jenom kardio
Kde se vzal ten mylný pocit, že jen za pomocí kardia dosáhneme postavy snů? Většina žen si tuto chybu bere k srdci.
Při kardiu sice člověk spaluje, ale nezpevňuje. Doporučuje se kombinace silového tréninku a kardia pro nejlepší výsledky. Z pouhého běhání na běžícím páse se vám zadek nevytvaruje, bude placatý. Až kombinací s dřepy mu teprve dodáte ten správný sexy tvar.
Jím málo, chci přece zhubnout
Tak to tedy opravdu ne. Pokud budete jíst málo a do toho se snažíte dělat trénink, můžete se na veškeré hubnutí rovnou vykašlat.
A to zejména ze dvou důvodů – za prvé nebudete mít energii na cvičení a na celkové fungování během dne. Za druhé tělo si touto radikální změnou vsugeruje, že je něco špatně, proto raději začne schovávat zásoby tuků na později. Tělo opravdu bude mít z čeho schovávat, protože dříve či později budete mít hlad a přecpete se. Tím pádem vzniká úplně opačný efekt, než bychom chtěli, tzv. jojo efekt.
Foto: Unsplash.com.