Ke kosmetice neodmyslitelně patří také štětce. Aby váš make-up byl perfektní, potřebujete kvalitní a především čisté štětce! Dosáhnete toho tak, že je budete pravidelně a správně čistit (jak překvapivé, že?). V dnešním článku vám poradíme, jak na to.
Jako i malíř potřebuje mít k vytvoření uměleckého díla čisté štětce, tak i vy je potřebujete mít čisté. Přece i make-up může být uměleckým dílem. Z hygienického hlediska je vhodné provádět pravidelnou očistu štětců i díky tomu, že na štětcích se poměrně dobře usazují bakterie – a bakterie a dalš nečistoty si určitě nechcete nanášet na svou tvář.
Pokud rády investujete do dražších štětců, čištěním jim rozhodně zvýšíte životnost. Jestli používáte tekutý make-up, korektor a jiné tekuté výrobky, doporučujeme čistit štětce jednou týdně. Zamezíte tak usazování již zmíněných bakterií. Štětce, které používáte na suché produkty, jako jsou bronzer, pudr a stíny, stačí čistit jen jednou za měsíc.
Na přírodní štětce doporučujeme používat šetrné přípravky. Skvělou službu vám prokáže obyčejný dětský šampon v kombinaci s teplou vodou. Zbaví štětec oleje, prášku a vosku, aniž by je vysušil. Cílem čištění štětců je zbavení se bakterií, nikoliv štětin, proto štětec nedřete!
Jak jednoduše zjistíte, že je na čase štětce vyměnit? Spozorujete-li úbytek a vypadávání štětin a přestane-li se štětec špinit, je načase sáhnout po novém a štětec vyměnit. Obecně se doporučuje měnit štětce zhruba jednou za tři měsíce.
Syntetické štětce udržujte v čistotě mýdlem na obličej nebo čistícím gelem. Vždy štětec důkladně opláchněte. Při mytí držte štětce za kovovou část, aby voda nezatekla dovnitř, hrozí odlepení štětin. Menší štětce se nejlépe myjí v ruce, proto si dejte daný přípravek do dlaně a štětcem v ní kružte. Ty velké myjte štětinami směrem dolů, a jemně je třete v prstech, aby se z nich dostaly nečistoty. Můžete se také rozhodnout pro čistič na štětce, který vám ulehčí práci a snadno jej seženete v drogerii nebo v parfumerii.
Foto: Pinterest.